Select Page

2019 წლის ადგილობრივი შეჯიბრებების კალენდარი/შედეგები

19-21 აპრილი / თბილისი / საქართველოს ჩემპიონატი

ხმალი. ქალები: 1. ლიკა ჯიჯეიშვილი (თბილისი), 2. ანა აფრასიძე (თბილისი), 3. ლიზი ბაციაშვილი (თბილისი), 3. თამარ ჩარკვიანი (ქუთაისი);
ხმალი, კაცები: 1. სანდრო ბაზაძე (ქუთაისი), 2. გოგა კაკაურიძე (თბილისი), 3. ვაჟა რეჭია (ქუთაისი), 3. მიხეილ მარდალეიშვილი (ქუთაისი);

რაპირა. ქალები: 1. მარია ზაკირჩენკო (ქუთაისი), 2. ლიზა ლხინაძე (თბილისი), 3. ელენე ბორჩხაძე (თბილისი), 3. მარიამ ტუღუში (თბილისი);
რაპირა. კაცები: 1. ლუკა ღაღანიძე (თბილისი), 2. არჩილი უგულავა (თბილისი), 3. ლაშა გალუაშვილი (თბილისი), 3. ირაკლი მიქელაძე (აჭარა);

დაშნა.ქალები: 1. მარია ზაკირჩენკო (ქუთაისი), 2. მარიამ ზოიძე (აჭარა), 3. ევა აჰამიანი (აჭარა), 3. ნათია მაჭავარიანი (თბილისი/ხუთჭიდი);
დაშნა.კაცები: 1. გიორგი ქაფიანიძე (რუსთავი), 2. მიქაელ მიქაელიანი (თბილისი), 3. დავით არველაძე (ქუთაისი), 3. დავით მაგრაქველიძე (თბილისი/ხუთჭიდი);

ნოემბერი / საქართველოს თასი.

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

მოზარდ მოფარიკავეთა ტურნირები

5-7 თებერვალი / თბილისი / საქართველოს ჩემპიონატი კადეტ და იუნიორ მოფარიკავეთა შორის

5 თებერვალი. დაშნა – გოგონები. კადეტები:  1. ევა აჰამიანი (აჭარა), 2. მარიამ ზოიძე (აჭარა), 3. ნინი კვიცარიძე (ქუთაისი), 3. ტატიანა სვანიძე (თბილისი);

5 თებერვალი. დაშნა – ბიჭები. კადეტები:  1. საბა ბიწაძე (თბილისი), 2. ზურა ჭავჭანიძე (თბილისი), 3. გიორგი დიდია (თბილისი), 3. ლუკა კაჭარავა (თბილისი);

5 თებერვალი. დაშნა – გოგონები. იუნიორები:  გოგონები: 1. ანა ბიბიჩაძე (ქუთაისი), 2. ნათია მაჭავარიანი (თბილისი), 3. ევა აჰამიანი (აჭარა), 3. მარგალიტა გრიგალაშვილი (ქუთაისი);

5 თებერვალი. დაშნა – ბიჭები. იუნიორები:  1. დავით მაგრაქველიძე (თბილისი), 2. საბა ბიწაძე (თბილისი), 3. გაგა ხიჯაკაძე (თბილისი), 3. გიორგი კვაჭაძე (ოზურგეთი);

6 თებერვალი. რაპირა – გოგონები. კადეტები: 1. ლიზა ლხინაძე (თბილისი), 2. ელენე ბორჩხაძე (თბილისი), 3. მარიამ მჭედლიძე (თბილისი), 3. მარიამ მეგრელიშვილი (თბილისი);

6 თებერვალი. რაპირა – ბიჭები. კადეტები:   1. ლევან ჟიჟიაშვილი (ქუთაისი), 2. ლუკა კეჟერაძე (აჭარა), 3. ნოდარ ბოკერია (თბილისი), 3. ირაკლი მიქელაძე (აჭარა);

6 თებერვალი. რაპირა – გოგონები. იუნიორები:   1. ლიზა ლხინაძე (თბილისი), 2. მარიამ მჭედლიძე (თბილისი), 3. ელენე ბორჩხაძე (თბილისი), მარიამ ტუღუში (თბილისი);

6 თებერვალი. რაპირა – ბიჭები. იუნიორები:  1. თემურ ჟუჟუნაშვილი (რუსთავი), 2. ირაკლი მიქელაძე (აჭარა), 3. ლევან ჟიჟიაშვილი (ქუთაისი), 3. გიგი მაქაცარია (თბილისი);

7 თებერვალი. ხმალი – გოგონები. კადეტები: 1. თამარ ჩარკვიანი (ქუთაისი), 2. მარიამ კაკოიშვილი (ქუთაისი), 3. ლიზი ბაციაშვილი (თბილისი), 3. სალომე გოგუა (თბილისი);

7 თებერვალი. ხმალი – ბიჭები. კადეტები: 1. ვახტანგ არჩვაძე (თბილისი), 2. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), 3. გიორგი ფრანგიშვილი (ზესტაფონი), 3. თორნიკე მითაგვარია (თბილისი);

7 თებერვალი. ხმალი – გოგონები.იუნიორები: 1. ლიკა ჯიჯეიშვილი (თბილისი), 2. მარიამ ცუხიშვილი (რუსთავი), 3. ანა აფრასიძე (თბილისი), 3. თამარ ჩარკვიანი (ქუთაისი);

7 თებერვალი. ხმალი – ბიჭები. იუნიორები: 1. ვაჟა რეჭია (ქუთაისი), 2. ნიკა ჭეიშვილი (თბილისი), 3. გოგა კაკაურიძე (თბილისი), 3. ლუკა კუჭუხიძე (აჭარა);

29-31 მარტი / ქუთაისი / საქართველოს დამსახურებული მწვრთნელის გალაქტიონ ჩიქოვანის ხსოვნისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო ტურნირი ფარიკაობაში

ხმალი – გოგონები: 1. თამარ ჩარკვიანი (ქუთაისი), 2. ლიზი ბაციაშვილი (თბილისი), 3. კატო არჩვაძე (თბილისი), 3. სალომე გოგუა (თბილისი);
ხმალი – ბიჭები: 1.ვატო არჩვაძე (თბილისი), 2. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), 3. ლაშა კუჭუხიძე (აჭარა), 3. ლუკა ლომინაძე (თბილისი/აფხაზეთი);

რაპირა – გოგონები: 1. ლიზა ლხინაძე (თბილისი), 2. ნატალი ხარაიშვილი (თბილისი), 3. აიდა ალოიანი (სომხეთი), 3. ელენე ბორჩხაძე (თბილისი);
რაპირა – ბიჭები: 1. ირაკლი მიქელაძე (აჭარა), 2. ლევან ჟიჟიაშვილი (ქუთაისი), 3. ლაშა ამაშუკელი (თბილისი), 3. ნოდარ ბოკერია (თბილისი);

დაშნა – გოგონები: 1. მარიამ ზოიძე (აჭარა), 2. ევა აჰამიანი (აჭარა), 3. ანი დავთიანი (სომხეთი), 3. თინათინ ნუცუბიძე (ქუთაისი);
დაშნა – ბიჭები: 1. გრიგორი მნაცაკანიანი (სომხეთი), 2. ვლადიმერ ხვედელიძე (ქუთაისი), 3. საბა ბიწაძე (თბილისი/ზესტაფონი), 3. ლუკა კაჭარავა (თბილისი)

12-14 აპრილი / თბილისი / მსოფლიო ჩემპიონის ნიკოლოზ ანდრიაძის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი

დაშნა. უმცროსი ასაკი 2005/06 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. ევა აჰამიანი (აჭარა), 2. ნინი ქვიცრიძე (ქუთაისი), 3. ლიზი შეყრილაძე (ზესტაფონი), 3. მარი თამაღაძე (რუსთავი);
ბიჭები: 1. ლუკა კოკოჩაშვილი (თბილისი), 2. ჯემალ გოჩიტიძე (ოზურგეთი), 3. ლუკა გოგსაძე (თბილისი, ხუთ.) 3. ელგუჯა სარიევი (რუსთავი);

დაშნა. უფროსი ასაკი 2002/04 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. მარიამ ზოიძე (აჭარა), 2. ტატიანა სვანიძე (თბილისი), 3. ევა აჰამიანი (აჭარა), 3. დიანა შონია (ქუთაისი);
ბიჭები: 1. ლუკა კაჭარავა (თბილისი), 2. საბა ბიწაძე (თბილისი/ზესტაფონი), 3. ლადო ხვედელიძე (ქუთაისი), 3. გიორგი ქურშუბაძე (ოზურგეთი);

რაპირა. უმცროსი ასაკი 2005/06 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. მარიამ მჭედლიძე (თბილისი), 2. ელენე ბორჩხაძე (თბილისი), 3.  ჯული არჩვაძე (ქუთაისი), 3. ლიზა თაყაიშვილი (თბილისი);
ბიჭები: 1. ბაჩა გორჯოლაძე (თბილისი), 2. გელა წულაძე (თბილისი), 3. გიორგი კერესელიძე (თბილისი), 3. დემეტრე კვანტალიანი (თბილისი);

რაპირა. უფროსი ასაკი 2002/04 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. ლიზა ლხინაძე (თბილისი), 2. ნატა ხარაიშვილი (თბილისი), 3. ნიკოლი აფრასიძე (თბილისი), 3. ელენე გუგუშვილი (თბილისი);
ბიჭები: 1. გიორგი ხარაიშვილი (თბილისი), 2. ნოდარ ბოკერია (თბილისი), 3. ლაშა ამაშუკელი (თბილისი), 3. შოთა ჭოლაძე (ქუთაისი);

ხმალი. უმცროსი ასაკი 2005/06 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. კატო არჩვაძე (თბილისი), 2. მარიამ კაკოიშვილი (ქუთაისი), 3. მეგი ალფაიძე (ქუთაისი), 3. მარიამ ქაჩლიშვილი (თბილისი);
ბიჭები: 1. გურამ რეხვიაშვილი (თბილისი), 2. მერაბ ლეჟავა (ქუთაისი), 3. ლევან აბუაშვილი (თბილისი), 3. ალექსანდრე თავართქილაძე (თბილისი);

ხმალი. უფროსი ასაკი 2002/04 წლებში დაბადებულები.
გოგონები: 1. კატო არჩვაძე (თბილისი), 2. მარიამ კაკოიშვილი (ქუთაისი), 3. სალომე გოგუა (თბილისი), 3, მარიამ ქაჩლიშვილი (თბილისი);
ბიჭები: 1. ვატო არჩვაძე (თბილისი), 2.გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), 3. ლაშა კუჭუხიძე (აჭარა), 3. ლუკა ლომინაძე (თბილისი);

3-5 მაისი / თბილისი / საერთაშორისო ტურნირი "აფხაზეთის თასი"

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

მაისი / თბილისი / თბილისის თასი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

ივნისი / ბათუმი / საქართველოს სპორტის დამსახურებული მწვრთნელის ზაურ თავაძის ხსოვნის საერთაშორისო ტურნირი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

ოქტომბერი / ზესტაფონი / საქართველოს სპორტის დამსახურებული მწვრთნელის სიმონ საყვარელიძის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

ნოემბერი / გარდაბანი / საქართველოს სპორტის დამსახურებული მწვრთნელის როზა ჯოლოგუას სახელობის საერთაშორისო ტურნირი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

ნოემბერი / ქუთაისი / საქართველოს სპორტის დამსახურებული მოღვაწის ლევან კირკიტაძის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

დეკემბერი / თბილისი / თბილისის თასი

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…