2019 წლის საერთაშორისო შეჯიბრებების კალენდარი/შედეგები

5 იანვარი / ბუდაპეშტი / უნგრეთი / Héraklész Budapest Cup - Junior World Cup in men’s and women’s sabre in memoriam György Gerevich

ხმალი – ქალები: 6. ლიკა ჯიჯეიშვილი (153). კაცები:  10. ვაჟა რეჭია,  69. ნიკა შენგელია (154)

11-12 იანვარი / პარიზი / საფრანგეთი / Challenge Internacional de Paris

რაპირა – კაცები: 70. ლუკა ღაღანიძე,  84. ლაშა გალუაშვილი (254)

11-12 იანვარი / ჰავანა / კუბა / La Copa del Mundo de Espada que se celebrará en La Habana

დაშნა – ქალები: 123. მაია გუჩმაზოვა (153)

25-27 იანვარი / დოხა / ყატარი / Grand Prix du Qatar

დაშნა – ქალები: 53. მაია გუჩმაზოვა (164)

25-27 იანვარი / სოლტ ლეიკ სიტი / აშშ / Absolute Fencing Gear FIE Women’s Sabre World Cup

ხმალი – ქალები: 128. თეოდორა კახიანი (160)

26 იანვარი / მიოდლინგი / ავსტრია / IInternacionales Fredi Grrasnek Kadettenturnier

ხმალი – ბიჭები: 112. ლუკა ლომინაძე, 119. ვახტანგ არჩვაძე, 136. ლაშა კუჭუხიძე (151)

1-3 თებერვალი / ვარშავა / პოლონეთი / World Cup “SABRE DE WOLODYJOWSKI“

ხმალი: 32. ბექა ბაზაძე, 41. სანდრო ბაზაძე, 61. ნიკა შენგელია, 71. მიხეილ მარდალეიშვილი, 105. საბა სულამანიძე, 145. ვაჟა რეჭია (221)

ხმალი – გუნდური: 11. საქართველოს ნაკრები (27)

2-3 თებერვალი / ბუქარესტი / რუმინეთი / Circuit European - Cupa Riposta Cadeti Sabie

ხმალი – ბიჭები: 7. გიორგი მერკვილაძე, 70. ლაშა კუჭუხიძე, 77. ვახტანგ არჩვაძე, 99. ლუკა ლომინაძე, 104. თორნიკე მითაგვარია (135)

ხმალი – გოგონები: 5. თამარ ჩარკვიანი (74)

8-9 თებერვალი / ბარსელონა / ესპანეთი / მსოფლიო თასი / TROFEU INTERNACIONAL CIUTAT DE BARCELONA

დაშნა – ქალები:  137. მაია გუჩმაზოვა (282)

9-10 თებერვალი / ტურინი / იტალია / გრან პრი

რაპირა – კაცები: 133. ლუკა ღაღანიძე, 190. ლაშა გალუაშვილი, 203. არჩილ უგულავა (219)

22-24 თებერვალი / კაირო / ეგვიპტე / გრან პრი

ხმალი – კაცები: 3. სანდრო ბაზაძე, 28. ბექა ბაზაძე, 61. მიხეილ მარდალეიშვილი, 68. საბა სულამანიძე  (141)

ხმალი – ქალები: 57. თეოდორა კახიანი  (130)

22 თებერვალი - 3 მარტი / ფოჯა / იტალია / ევროპის ჩემპიონატი კადეტ და იუნიორ მოფარიკავეთა შორის

კადეტები. ხმალი – გოგონები. 28. თამარ ჩარკვიანი (57)
კადეტები. ხმალი- ბიჭები. 54.  გიორგი მერკვილაძე, 61. ვახტანგ არჩვაძე (74)
იუნიორები. ხმალი – გოგონები. 25. ლიკა ჯიჯეიშვილი, 48. ანა აფრასიძე, 50. თამარ ჩარკვიანი, 51. მარიამ ცუხიშვილი  (59)
იუნიორები. ხმალი – ბიჭები. 3. ნიკა შენგელია, 13. ვაჟა რეჭია, 20. გოგა კაკაურიძე, 28. ნიკოლოზ ჭეიშვილი (69)
იუნიორები. ხმალი- გოგონები. გუნდური. საქართველო (ლიკა ჯიჯეიშვილი, ანა აფრასიძე, მარიამ ცუხიშვილი, თამარ ჩარკვიანი)
იუნიორები. ხმალი – ბიჭები. გუნდური. საქართველო (ვაჟა რეჭია, ნიკა შენგელია, გოგა კაკაურიძე, ნიკოლოზ ჭეიშვილი)

8-9 მარტი / მსოფლიო თასი / COUPE ACROPOLIS ხმალი. ათენი. საბერძნეთი

ხმალი – ქალები: 71. ლიკა ჯიჯეიშვილი, 147. თეოდორა კახიანი (202)

8-10 მარტი / პადუა / იტალია / მსოფლიო თასი TROPHÉE LUXARDO

ხმალი – კაცები: 15. მიხეილ მარდალეიშვილი, 45. ვაჟა რეჭია, 61. სანდრო ბაზაძე, 103. ბექა ბაზაძე, 151. ნიკა შენგელია, 204. საბა სულამანიძე (212)
გუნდური – 15. საქართველო (28)

9-10 მარტი / ბუდაპეშტი / უნგრეთი / გრან პრი. WESTEND Grand Prix in memoriam József Sákovics

დაშნა – ქალები: 97. მაია გუჩმაზოვა (261)

22-23 მარტი / სინტ-ნიკლასი / ბელგია / მსოფლიო თასი. SGK Ladies World Cup

ხმალი – ქალები: 64. ლიკა ჯიჯეიშვილი, 75. თეოდორა კახიანი (196)

22-24 მარტი / ბუდაპეშტი / უნგრეთი / მსოფლიო თასი “Gerevich‐Kovács‐Kárpáti”

ხმალი – კაცები: 23. მიხეილ მარდალეიშვილი, 63. ბექა ბაზაძე, 78. სანდრო ბაზაძე, 83. ვაჟა რეჭია, 86. ნიკა შენგელია (226)
გუნდური – 10. საქართველო (29)

23-24 მარტი. მსოფლიო თასი U23. SOKOL CUP. ბრნო. ჩეხეთი

რაპირა – კაცები: 7. ლაშა გალუაშვილი, 18. ლუკა ღაღანიძე (79)

6-14 აპრილი / ტორუნი / პოლონეთი / მსოფლიო ჩემპიონატი კადეტ და იუნიორ მოფარიკავეთა შორის

ხმალი. იუნიორები-გოგონები. 5. ლიკა ჯიჯეიშვილი, 46. თამარ ჩარკვიანი, 100. მარიამ ცუხიშვილი,  106. ანა აფრასიძე  (116)

ხმალი. იუნიორები-ბიჭები.  17. ნიკა შენგელია, 46. ვაჟა რეჭია, 63. გოგა კაკაურიძე,  70. ნიკოლოზ ჭეიშვილი  (147)

ხმალი. კადეტები-გოგონები. 34. თამარ ჩარკვიანი  (82)

ხმალი. კადეტები-ბიჭები. 21. ვახტანგ არჩვაძე, 42. ლაშა კუჭუხიძე, 47. გიორგი მერკვილაძე (108)

ხმალი-გუნდური. იუნიორები-გოგონები. 25. საქართველო (25)

ხმალი-გუნდური. იუნიორები-ბიჭები. 24. საქართველო  (31)                                                

26-28 აპრილი / სეული / სამხრეთ კორეა / გრან პრი. ხმალი, კაცები

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

10-11 მაისი / მადრიდი / ესპანეთი / მსოფლიო თასი. ხმალი VILLA DE MADRID

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

10-12 მაისი / ტუნისი / ტუნისი / მსოფლიო თასი. ხმალი, ქალები

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

17-18 მაისი / დუბაი / აგს. მსოფლიო თასი. დაშნა, ქალები

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

24-26 მაისი / მოსკოვი / რუსეთი / გრან პრი „მოსკოვის ხმალი“

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

29 მაისი - 2 ივნისი / პლოვდივი / ბულგარეთი / ევროპის ჩემპიონატი 23 წლამდე მოფარიკავეთა შორის

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

17-22 ივნისი / დიუსელდორფი / გერმანია / ევროპის ჩემპიონატი ფარიკაობაში

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…

15-23 ივლისი / ბუდაპეშტი / უნგრეთი / მსოფლიო ჩემპიონატი ფარიკაობაში

…ღონისძიების შედეგები უცნობია…